اهمیت لحظه رسیدن پیامک به مخاطب

اهمیت لحظه رسیدن پیامک به مخاطب

راحت ترین روش برای دلسرد کردن مشتریانی که با زحمت بدست آورده اید، ارسال پیامک در زمان نامناسب است! این موضوع حتی برای جذب مشتریان جدید و ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی هم صدق می­کند. عوامل زیادی مثل محتوای پیام، لحن نگارش و … در موثر واقع شدن پیامک نقش دارند اما نقشی که زمان ارسال پیامک ایفا می­کند متفاوت است. یک پیامک با ارسال شدن در زمانی نادرست می­تواند مشتری را عصبانی کند و نظر او را نسبت به برند شما عوض کند. این “زمان مناسب” که درباره آن صحبت می­کنیم در هر کسب و کاری متفاوت است اما این قانون کلی را به یاد داشته باشید: خودتان را جای مشتری بگذارید و ببینید اگر درآن لحظه برای شما پیامک تبلیغاتی ارسال شود به آن توجه می­کنید یا خیر؟

چه روزهایی برای ارسال پیامک تبلیغاتی مناسب تر هستند؟

اولین روز هفته به دلیل آماده نبودن ذهن برای تصمیم گیری درباره مسائل، برای ارسال پیامک مناسب نیست، همچنین چهارشنبه و پنجشنبه ها که تمام افراد خود را برای تعطیلی آخر هفته آماده می­کنند، زمان مناسبی برای ارسال پیامک تبلیغاتی نیست. این قانون برای کسب و کارهایی مثل سینماها و پارک ها و فضاهای تفریحی که خدمات آنها برای آخر هفته و تعطیلات ارائه می­شود صدق نمی­کند. پس بهترین روزها برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی یا ارتباط با مشتریان و ارائه آفرهای ویژه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه است که بهتر این است تا جای ممکن در روز چهارشنبه هم پیامک ارسال نشود.

 

چه ساعت هایی برای ارسال پیامک تبلیغاتی مناسب تر هستند؟

مهم ترین ساعتی که باید دقت کنید به هیچ عنوان پیامک ارسال نکنید صبح اول وقت است! تا ساعت 10 صبح به هیچ عنوان پیامک تبلیغاتی ارسال نکنید. صبح ها از ساعت 10 تا 1 ظهر زمان مناسبی برای ارسال پیامک است. از ساعت 1 تا 4 بعد از ظهر هم بهتر است پیامک ارسال نکنید و مزاحم استراحت افراد نشوید! از ساعت 4 تا 7 که افراد فارغ از فضای کار می­شوند و یا در مسیر رفت و آمد هستند بهترین ساعت ارسال پیامک است. از ساعت 7 به بعد بهتر است پیامک ارسال نکنید زیرا که بعد از گذراندن یک روز کاری احتمال ری اکشن نشان دادن به پیامک شما کمتر می­شود. این ساعات ذهن افراد خالی از دغدغه های کاری و مالی می­شود و باعث می­شود تاثیر گذاری بازاریابی پیامکی شما پایین بیاید.

 

این نکات را فراموش نکنید:

  • این قوانین کلی است و برای تمام کسب و کارها صدق نمی­کند و هر کسب و کاری باید با توجه به نیاز مشتریان، زمان ارسال پیامک را انتخاب کند.
  • صبح شنبه کمترین بازخورد را در بازاریابی پیامکی دارد، تا می­توانید بجز پیامک های مهم برای جلسات، پیامک ارسال نکنید.
  • پیامک های مربوط به اطلاع رسانی قرارهای مهم و همایش ها را 24 ساعت زودتر ارسال کنید و منتظر ساعات طلایی ارسال نباشید.
  • در سامانه آنلاین اس ام اس  برای زمان هایی که دسترسی به پنل ندارید و می­خواهید در زمان مناسب پیامک خود را ارسال کنید چاره ای اندیشیده شده به اسم ارسال زماندار، با این امکان می­توانید کاری کنید که پیامک شما در زمان مورد نظر به صورت خودکار ارسال شود.

 

 

 

نوشتهٔ پیشین
چه کسانی از پنل اس ام اس استفاده می کنند و چه مزایایی به دست میاورند ؟
نوشتهٔ بعدی
نکاتی برای یک پیامک تبلیغاتی تاثیرگذار + 11 نمونه متن پیامک تبلیغاتی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست